Kdo vlastně jsme?

Jsme překladatelská skupina, která vznikla po rozpadu Team NShon'yaku. Stejně jako tam se snažíme překlady vydávat v takové kvalitě, aby nemusel divák popadat Lugera a prohánět si olovo tělem. Zaměřujeme se spíše na starší anime, co se nám líbí, ongoingy (většinou) nepřekládáme. Neomezujeme se ale jen na anime, překládáme všechno možný včetně mangy a her.

Také jsme oficiální česká Touhou komunita s aktivním Discord serverem.

Proč Gensubs?

Je to kombinace slov "Gensokyo" (místo, kde se odehrává série Touhou) a "subs" ("subtitles" zkráceně).

Náš tým:

 • KDan

  Překladatel, korektor, webmaster

 • Kobby

  Překladatelka (anime)

 • Kameko

  Korektorka (anime)

 • Wenny

  Korektorka (anime)
 • Hammond the Hominid

  Překladatel

 • Willik

  Překladatel (Touhou hry)

 • Lorinys

  Překladatelka, korektorka

 • xDub

  Překladatel (anime)

V čem děláme titulky?

Používáme Aegisub. Není sice nadále vyvíjen, ale i tak je to velice schopný editor. Lze rozšířit skripty v jazyce Lua. Odkazy ke stažení a další info zobrazíte kliknutím sem.

Co je tohle za hnusnej starej web?

Tento web je poctivě napsán od základu v Notepadu++ pomocí klávesnice IBM Model M a používá moderní technologie, takže staře akorát vypadá (bohužel), starší prohlížeče ho zobrazí dost omezeně. Web rozhodně vypadat moderně nemá a nebude...
Začalo to tím, že jsem měl já, KDan, plné zuby webů zprasených ve všelijakých Bootstrapech a kdoví čem. Došlo mi, že je na čase se naučit nějaké základy HTML, CSS a PHP, tak jsem si zkusil napsat "lepší" verzi webu teamnshonyaku.cz podle svých představ. Během toho jsem si ale samozřejmě místy nevěděl rady, tak jsem se občas na něco ptal Keiika, který mi se vším vždy pomohl (teda až na pár PHP drobností později, s těmi mi pomohl pro změnu Haikner ^_^). Základ webu jsem dopsal a pak poslal odkaz Keiikovi, aby moji práci zhodnotil... po stránce kódu. Sice jsem čekal, že se mu můj prvotřídní styl nebude líbit, ale jeho to natolik rozhořčilo, že se rozhodl mi kód kompletně zlikvidovat a napsat znovu. Pak mě zjebal mi vysvětlil, jak to mělo vypadat, a s jeho pomocí jsem se postupně zlepšoval. Nakonec z toho vznikl tento web, který postupně hodlám vylepšovat.